Тиждень безпеки життєдіяльності 23.11-27.11.2015р.
Дорожньотранспортнi пригоди, пожежі, нещасні випадки в побуті, випадкові та навмисні пошкодження, аварії, травмування… Щорічно ці неприємності забирають життя десятки тисяч людей, і більша частина з них – діти.
Основною причиною такого загрозливого становища є незнання чи нехтування елементарними правилами безпеки, недостатня iнформованiсть щодо поведінки у разі виникнення надзвичайних ситуацій, вiдсутнiсть практичних навичок самодопомоги.
Сьогодні, як ніколи, підвищується роль освіти у підготовці школярів до самостійного життя у світі, де кількість надзвичайних ситуацій постійно зростає, екологічна ситуація з кожним роком погіршується. Життєво необхідно озброїти дітей знаннями, вміннями і розумінням важливості збереження власного життя і здоров’я. Отже, виховання здорового покоління, зі сформованою культурою безпечної поведінки, із засвоєним алгоритмом дій в умовах конкретної надзвичайної ситуації - одне з пріоритетних завдань, яке поставлене сьогодні перед навчальним закладом.
З метою набуття у підростаючого покоління навичок свідомого, поважного ставлення до збереження здоров'я і життя людей в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій, залучення дітей до масово-роз'яснювальної роботи з питань безпеки життєдіяльності з 23 по 27 листопада 2015 року у Стрюківській ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено Тиждень знань безпеки життєдіяльності.
Розпочато тематичний тиждень загальношкільною лінійкою «Безпека життєдіяльності».
Впродовж тижня класні керівники проводили виховні години на теми безпеки життєдіяльності. Наприклад, у 2 класі - «Вогонь – ворог, вогонь – друг» ( Стас Раїса Михайлівна), у 6 класі - «Поради Королеви Безпеки» Бєлова Наталя Володимирівна), у 11 класі - «Дотримання правил дорожнього руху» (Балєва Світлана Володимирівна).
Федорова Наталія Миколаївна, вчитель основ здоров’я провела практичне заняття « Природні та техногенні небезпеки». Під час заходу вчитель наочно продемонструвала накладання різних видів пов’язок.
Учні 5 класу разом з Федоровою Наталією Миколаївною повторили правила поведінки на дорозі, різновиди переходів та інше. Діти показували гарні знання та надавали повні відповіді на питання поставлені вчителем.
Основною метою пізнавальних заходів є навчання підростаючого покоління відповідальному ставленню до безпеки власного життя та безпеки життя оточуючих.
Як зізналися самі учні, такі заходи є для них повчальними, адже вони дізнаються багато нового та корисного для себе і що найважливіше – вчаться цінувати власне життя.
Загалом, підсумовуючи результати проведення Тижня знань з безпеки життєдіяльності можна з певністю констатувати, що питання безпеки життєдіяльності підростаючого покоління в житті сучасного суспільства посідає особливе місце, адже саме від таких знань та вмінь залежить їх майбутнє – щасливе та безпечне.
Педагог-організатор, Топал І.М.