Про нас

Історія Стрюківської

загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

1.       Перший навчальний заклад на території села Стрюкове був відкритий у 1863р. Про це повідомляє  „ Сборник Херсонского земства ” за 1870 рік   № 5,6,7 –  „ в деревне Ананьевка (Струково) открыто одноклассную шолу в 1863г ”.

В „ Справочной книге Одесского учебного округа часть І ” за 1888рік знаходимо  відомості про створення в 1887році „ Струковськой                      (Ананевской ) двуклассной ЦПШ  (церковноприходської школи). Двокласна початкова школа існувала в селі Стрюкове практично до 1920 року.

2.  Назва школи залежала  від значимості населеного пункту. На лівому березі річки розкинулось село Стрюкове, а на правому – Ананьївка. В свій час це були два села, які в 70-х роках  минулого  століття об’єдналися, залишилася назва Стрюкове.

3.  Навчальні заняття в школі  розпочиналися та продовжувалися в залежності від сільськогосподарського року. В школі  вивчалися:  Закон Божий, Церковні співи, церковнослов’янська  мова, російська мова, арифметика, правописання, рукоділля.  Наприклад,  у  1896 -1897  навчальному році  в Стрюківській ЦПШ навчалися 42 учні (36 хлопчиків і 6 дівчаток ).

4.  В Стрюківській школі в 1901-1914р.р. існували вечірні класи(вчитель Ковальська С.) Про це повідомляється  в „ Звіті про стан шкіл Херсонської Єпархії в навчально – виховному відношенні за 1912-1913 навчальний рік ”.

5.  За розповідями – спогадами  старожилів  Тарасюка Пантелея, Мовчан  Марії,Чуби Михайла, які пам’ятали спогади своїх батьків, в 1921 році в Стрюковому відкрили початкову школу Міністерства освіти Української РСР. На базі початкової школи в селі розгорнулася робота по ліквідації  неписемності серед дорослого населення.                             

Початкова школа існувала в селі Стрюкове до 1913року,потім була реорганізована  в семирічну школу . Починаючи  з 1939 року Стрюківська школа стала середньою. Перший випуск учнів відбувся в 1941 році. Школу закінчили 27 десятикласників. Більшості з них судилося через декілька днів піти на війну.

6.    Директором школи в 30-х роках був Пономаренко Григорій Євграфович. Першими вчителями в 30-ті роки були Гебешт М.І., Гебешт А.І., Галита Н.В.

В липні 1945 року директором школи призначено Степанчука Ігнатія Артемовича (протокол №1 засідання Миколаївського РК КП (б)У від 18 липня1945р.)

Педколектив поповнився педагогами:

Альохін О.В.,  Альохіна З.М.,  Загороднюк О.Ф.,  Михайлов П.М.,               Вовченко В.М., Варецький Ю.А., Варецька В.М.,Полонська Н.М.

 Наступним  керівником педколективу Стрюківської школи призначено Гебешта Миколу Івановича.

Саме під керівництвом цих директорів відбувалося становлення школи в післявоєнний час.

7.     В 1971р. за ініціативою нового директора школи Альохіна  Олександра Васильовича  та активної участі керівника місцевого колгоспу Попова Миколи Миколайовича  і керуючого  Стрюківським  відділенням  „ Райсільгосптехніки ” Терлецького Андрія Христофоровича в селі збудовано нове двоповерхове приміщення середньої школи.

Багато  для  будівництва  нової  школи, облаштування її, зміцнення матеріальної бази було зроблено директором школи, ветераном – учасником Великої Вітчизняної війни, „ Відмінником освіти Української РСР ”, учителем математики Альохіним О.В. Ним докладено чимало зусиль для об’єднання колективу в педагогічній діяльності,зміцнення дисципліни. Школа була передовою не лише у районі, а й в області, свідченням чого були неодноразові обласні семінари по вивченню передового досвіду роботи школи. Поруч з директором працював творчий колектив молодих педагогів: Загороднюк Р.П., Варецька О.П., Добровольська Г.С., Терлецька О.І, Богданова Н.В., Покровська Г.С., Поліщук О.І., Лапчинська О.Я., Добровольський Г.С.

Стрюківські педагоги на чолі з директором Альохіним О.В. вивчили та виховали не одне покоління сільської молоді.

Так, в 1965-1966 роках учнівська бригада під керівництвом учительки біології Поліщук О.І. виростила на дослідній ділянці  площею 20 га урожай кукурудзи по 75 центнерів з одного га у зерні, за що була удостоєна поїздки на Виставку досягнень народного господарства СРСР у Москві.

8.     У 1982-1988роках директором школи працювала Непом’яща   Валентина Михайлівна .

З 1988р.  по 2011рік директором школи був Демченко Віктор Петрович.

Валентина Михайлівна і Віктор Петрович продовжили педагогічні традиції Альохіна Олександра Васильовича.

          Демченко В.П. керував школою 23 роки. Проявив себе як творчий, кваліфікований педагог та добрий організатор. 

У 2011р. педагогічний колектив школи очолила Кузьміна Світлана Борисівна.

Тут ви можете виділити важливу інформацію.

Історія проекту

У цій частині ви можете описати історію проекту та причини, що послужили його виникненням. Вона підходить для згадки основних етапів проекту та вшанування його учасників.

Наші користувачі

Тут ви можете описати типових користувачів, а також те, чому цей проект важливий для них. Це хороший спосіб для того, щоб користувачі повторно відвідували ваш сайт.