Тиждень дитячо - юнацької книги в Стрюківській ЗОШ І-ІІІ ступенів

 

                                        Людина, для якої книжка вже у дитинстві стала

                                        такою необхідною, як скрипка для музиканта, як

                                       пензель для художника, ніколи не відчуває себе,

                                      збіднілою і спустошеною.

                                                                                         В.О.Сухомлинський                                 

Кожного року, навесні, коли пробуджується природа, коли все живе тягнеться до сонечка, в Україні проходить Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги.

У незалежній Україні тиждень дитячої та юнацької книги було засновано 22 лютого 1993 року, а з 2009 року він отримав назву Всеукраїнський.

         Свято книги - це відкриття нових імен в літературі, участь у різноманітних заходах, які сприяють творчому відпочинку та змістовному дозвіллю.

Всеукраїнський тиждень дитячого читання проходив цього року, як завжди, і в Стрюківській шкільній  бібліотеці  з  14  по 18  березня.

14 березня розпочала  тиждень дитячо-юнацької книги  шкільний бібліотекар Вдовіченко Ольга Вікторівна  екскурсією до бібліотеки  учнів 1-х класів «Казкова зустріч у бібліотеці» (посвята у читачі), конкурсом малюнків улюблених героїв мультфільмів(учні 1-4 класів), випуском стіннівок, які підготували учні 6-9 класів. Впродовж тижня Ольгою  Вікторівною проведено ряд бібліотечних уроків, а саме: «Правила спілкування з книгою. Гігієна читання» (1-А клас), «Казковий марафон» (1-Б клас), «У казки на гостинах» (3 клас), Довідникова література (4 клас) .

Учні 5 класу позмагалися у конкурсі «Кращий читач 5 класу», всі учасники конкурсу нагороджені солодкими призами. 

17 березня до бібліотеки завітали учні 2 класу, щоб потрапити у чарівний світ казки, зустрітися з улюбленими та відомими казковими героями. Під час заходу  діти взяли активну участь у казковій вікторині «Чи знаєте  ви казки та їх героїв?»

Бібліотекар Афанасьєва Любов Миколаївна також не залишилась осторонь: підготувала  літературну вікторину  для учнів 5 класу «З якої це казки?», бібліотечний урок «Мандруємо словниками від А до Я».

На завершення  тижня відбулась  презентація нових книг, які презентували Браїлко Вікторія, учениця 6 класу, - «Казки туманного Альбіону»,  Парталоха Аліна, учениця 7 класу, -  «Громобой», Кравченко Анна, учениця 7 класу, -  «Котигорошко» .

Казка з раннього дитинства прищеплює любов дитини до літератури, розширює її кругозір і словниковий запас. Саме через казку діти отримують уявлення про життя людей та тварин.

Ми не можемо оминути та не згадати нашого поета – земляка Степана Олійника, адже 3 квітня відбудеться 108 річниця від дня народження поета.

Степан Іванович написав чимало віршів для дітей: „Чудо в черевику”, „Вовина хвороба” , „Про Іринку”. „У бабусинім буфеті”, „Бабуся і внучка”, „Написав листа Панас”. Він був чудовим сім’янином, дуже любив малюків, варто було йому з'явитися на подвір'ї, як довкола починала роїтися дітлашня. Хлопчики й дівчатка поспішали до лагідного дідуся, щоб почути цікаву оповідку, похвалитися оцінкою, заробленою в школі. Для кожного він знаходив щире слово.

Вдовіченко Ольга Вікторівна підготувала презентацію « Степан Олійник: поет – на тлі епохи», і ознайомила учнів з біографією поета та його ранніми творами.

У виконанні учнів прозвучали  гуморески  Степана Івановича, а саме: «Верблюд», «Пояснив» (Злиденко Даніїл, 6клас), «Сам себе перехитрив» (Кравченко Анна, 7 клас), «Йшов автобус на Полтаву» (Михайлюк Крістіна, 8 клас), «Оженився старичок»(Божко Галина, 9 клас), «Синок - математик» (Кузьменко Дарина,9 клас).

Під час проведення тижня велика увага  приділялась популяризації книги. Адже книга – чудовий дивовижний витвір людського розуму. Вона стала для кожного із нас такою ж необхідною, як земля, як чисте небо над головою, як хліб. Навіть важко уявити як би розвивалася людина, коли б не було винайдено книгу.

                                             Бібліотекар Стрюківської ЗОШ І-ІІІ ступенів  Вдовіченко О.В.